Máte otázku? Kontaktujte nás 0907 782 950

   Šperky v minulosti a dnes. Aký je ich význam?

Šperky v minulosti a dnes. Aký je ich význam?

Milujete šperky a zaujíma vás, čo znamenajú? Dostali ste šperk s nejakým symbolom no neviete, čo má vyjadrovať? Dozviete sa to v našom článku.

Čo znamenali šperky v minulosti

V minulosti mali šperky rôzne významy. Niektoré mali ich nositeľky ochrániť pred zlými duchmi, iné zas pomôcť pri obradoch a rituáloch, priniesť šťastie, či podporiť moc nositeľa. Často sa im pripisovali magické vlastnosti. Počas tisícročí však boli šperky aj symbolom bohatstva a postavenia. Nosili ich predsa už panovníci dávnych civilizácií! Ako je to dnes?

V modernej dobe sa spôsob vyjadrovania prostredníctvom šperkov zmenil. Šperky dnes pre nás znamenajú dôležité životné udalosti, vyjadrenie lásky, či priateľstva. Sú niečo, čo milujeme a preto to s hrdosťou nosíme.

Presne také sú napríklad personalizované šperky. Vďaka nim môžeme mať pri sebe neustále mená svojich milovaných, či dôležité dátumy. Aké symboly v šperkoch sú dnes populárne a čo znamenajú?

Najobľúbenejšie symboly v šperkoch a ich význam

Máte aj vy svoj obľúbený symbol v podobe šperku a s radosťou ho nosíte? Možno však ani neviete, čo znamená! U nás si môžete vybrať krásne šperky v podobe rôznych symbolov, napríklad populárne srdiečka, štvorlístky, ale aj iné. Samostatnou kategóriou sú personalizované šperky, kde si na šperk s vybraným symbolom môžete nechať vygravírovať čosi podľa svojich predstáv – či už dátum, meno, iniciály alebo iný odkaz.

Prinášame vám tie najobľúbenejšie symboly, ktoré sú často pretavené do podoby šperkov a prezradíme vám aj ich významy. Ktoré sú to?

1. Srdce

Šperky so srdiečkom sú azda najpopulárnejšie na svete. S hrdosťou ich v rôznych vyhotoveniach nosia ženy všetkých vekových kategórií a samozrejme, šperky srdcia nájdete aj v našej ponuke. Čo však šperk v tvare srdiečka znamená? Ako inak, je to symbol lásky. Môže však označovať aj súcit, či pevné puto s niekým, komu šperk srdiečko darujete. Takýto šperk je totiž skvelým darčekom na každú príležitosť.

Šperky v minulosti a dnes. Aký je ich význam?

Prečítatje si: Symbol srdca v šperkoch. Aký je jeho význam?

2. Nekonečno

Nekonečno môže byť symbolom nekonečnej lásky a oddanosti. Môže byť tiež symbolom nádeje a odkazom pre ľudí, aby sa nikdy nevzdávali bez ohľadu na to, čomu čelia. Ak teda poznáte niekoho, kto si práve prechádza náročným obdobím, darujte mu šperk so symbolom nekonečna ako vyjadrenie svojej lásky a podpory.

3. Kruh

Je to univerzálny symbol, ktorý označuje večnosť, celistvosť, dokonalosť a život ako taký. Kruh nemá začiatok a ani koniec. Je preto symbolom niečoho, čo trvá večne. Aj preto si mladomanželia počas obradu vymenia obrúčky na znak nekonečnej a večnej lásky. Preto aj iné šperky so symbolom kruhu môžu byť označením pevnej a nekonečnej lásky.

4. Strom života

Strom je už oddávna symbolom rodiny, rastu, života a prosperity. Jeho neustále sa meniace listy počas ročných období môžu byť symbolom zmien. Korene však naopak predstavujú to, že ste verný sám sebe a tomu, kým ste. Napríklad aj tomu, odkiaľ pochádzate a teda svojej rodine. Strom života je šperk, ktorý podporuje silu a energiu nositeľa.

Prečítajte si: Strom života. Aký má tento šperk význam?

5. Štvorlístok

Už ako deti sme hľadali štvorlístky a verili sme, že nám prinesú šťastie. Šperky so symbolom štvorlístka prinášajú šťastie a požehnanie tým, ktorí ich nosia. Ak teda chcete niekomu (alebo samy sebe?) darovať symbol šťastia a optimizmu, určite siahnite po šperkoch so symbolom štvorlístka.

K obľúbeným symbolom s duchovným významom patria napríklad krížiky alebo anjelské krídla. Moderné sú tiež vojenské známky, či jednoduché paličky. Akému symbolu dáte prednosť vy?

Vyberte si z našej ponuky personalizovaných šperkov

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Vytvorené systémom www.webareal.sk

OTMwNGE3NT