Máte otázku? Kontaktujte nás 0907 782 950

   Červený náramok, aký je jeho význam?

červený náramok

Videli ste už niekoho s červenou šnúrkou na ruke a neviete, aký má tento náramok význam? Alebo sa vám jednoducho páči a chceli by ste si jeden taký zaobstarať? Možno vás teda bude zaujímať, čo vlastne táto červená šnúrka, respektíve náramky s červenou šnúrkou, znamenajú.

Ochranný červený náramok

Vraví sa, že červenú šnúrku na ľavom zápästí spopularizovala speváčka Madonna. Potom, čo výraznú červenú šnúrku začala nosiť Madonna, rozmohol sa tento trend aj medzi ďalšími celebritami ako Leonardo DiCaprio, či Mariah Carey. A to spustilo doslova lavínu červených náramkov aj u „obyčajných“ ľudí. Prečo vlastne? Čo je na tomto náramku také výnimočné?

Červený náramok má svoje miesto v histórii rôznych učení aj náboženstiev. V starovekej Číne symbolizoval príťažlivú silu medzi dvomi mladými ľuďmi, ktorých osudom je manželstvo.

V hinduizme tento náramok na ľavej ruke nosili vydaté ženy, na pravej zas slobodné.

V budhizme je červený náramok symbolom zloženia mníšskeho sľubu a podľa myšlienkového smeru Kabala má červený náramok na ľavom zápästí chrániť pred mentálnym útokom, ktorý môže spôsobiť aj zlý pohľad. V našich končinách sa takýto mentálny útok často označuje aj ako „urieknutie“. Ak vás niekto nemá rád, prípadne vám čosi závidí, môže na vás negatívne pôsobiť. A práve červený náramok na šnúrke na ľavom zápästí má pôsobiť proti urieknutiu. Aj preto môžete často vidieť červený náramok aj na rúčke dieťaťa.

Aký má teda červený náramok na šnúrke význam? Traduje sa, že ide o niekoľko významov:

  • Ochranný význam
  • Symbol tolerancie
  • Symbol šťastia a bezpečnosti
  • Pocit psychickej pohody

A prečo práve ľavé zápästie? Podľa učenia Kabala cez ľavé zápästie prúdi negatívna energia do tela. Preto by mala byť vstupná brána do tela chránená. Ľavé zápästie je tiež bližšie k srdcu, preto by ste tento náramok mali nosiť na ľavej ruke.

náramok srdce

Aký náramok na červenej šnúrke si vybrať?

Či už teda v silu červených náramkov veríte alebo nie, je len na vás. V každom prípade sú však veľmi pekné a štýlové. Sú vhodné pre všetky generácie a nosia ich tak muži, ako aj ženy! Aké náramky s červenou šnúrkou sú najobľúbenejšie?

  • Srdiečko na červenej šnúrke – je symbolom lásky a vernosti. Môžete ho niekomu darovať na znak lásky, či hlbokého priateľstva.
  • Jednoduchý náramok na červenej šnúrke – ak si zvolíte takýto náramok bez prívesku, považuje sa za symbol ochrany proti zlej energii.
  • Personalizovaný náramok na červenej šnúrke – vybrať si môžete napríklad náramok so zlatým krúžkom na červenej šnúrke. Na krúžok si nechajte vygravírovať iniciály, či odtlačok prsta.
  • Červený náramok s krížikom – je populárny najmä u veriacich. Symbolizuje vieru, nádej a lásku.
  • Náramok na červenej šnúrke s anjelom – má byť symbolom ochrany a spirituality.

Ktorý z nich by ste si vybrali vy? Ak sa neviete rozhodnúť, ideálnou voľbou je personalizovaný náramok na červenej šnúrke. Jednoduchý zlatý krúžok vyzerá veľmi dobre a môže byť ozvláštnený vašim vlastným motívom – gravírovaním. Tento náramok bude pre vás nielen symbolom ochrany, ale aj vašim vlastným osobným šperkom.

Vyberte si z našej ponuky personalizovaných šperkov

 

Vytvorené systémom www.webareal.sk

NDk4M