Máte otázku? Kontaktujte nás 0907 782 950

   Strom života. Aký má tento šperk význam?

Strom života. Aký má tento šperk význam?

Páčia sa vám šperky, ktoré majú hlbší význam? Šperky, ktoré nie sú len krásnou ozdobou, ale poslúžia aj ako talizman, či symbol, dôležitý pre nositeľa? V tom prípade sa vám možno bude páčiť prívesok strom života. Čo tento symbol v sebe skrýva a aký má strom života význam?

Čo je strom života?

Talizman strom života ste už iste niekde videli. Je totiž veľmi obľúbený nielen ako šperk, ale aj ako obraz, či drevený doplnok do domácnosti. Je to strom s bohatou a hustou korunou, ale tiež s hustým a pevným koreňovým systémom. Zasadený je spravidla v kruhu. V mnohých náboženstvách alebo filozofiách je strom života považovaný za posvätný a najčastejšie sa spája s plodnosťou a nesmrteľnosťou. Aké sú jeho ďalšie najčastejšie významy alebo výklady jeho významu?

Čo predstavuje šperk strom života

Aj keď jeho významov je viacero, strom života sa zväčša týka rodiny, plodnosti, života, rastu, či znovuzrodenia. Najčastejšie je jeho význam interpretovaný takto:

| Pozrite si personalizovaný šperk strom života

1. Rodina a predkovia

Zložitá spleť konárov a koreňov predstavuje prepojenie s rodinou a s predkami. Zároveň strom života symbolizuje, ako sa rodina rozrastá a rozširuje sa po mnoho generácií. Ak teda chcete šperkom obdarovať niekoho, pre koho je rodina mimoriadne dôležitá, zlatý prívesok strom života určite bude to pravé.

2. Sila a stabilita

Poznáte silnú osobnosť, ktorou len tak nič nezatrasie? Aj pre tú je vhodný symbol stromu života. Vyjadruje totiž silu a schopnosť odolávať aj tým najťažším podmienkam. Presne tak, ako to dokazujú stromy v prírode.

Strom života. Aký má tento šperk význam?

3. Vyššie prepojenie

V niektorých kultúrach je strom života symbolom vyššieho prepojenia. Čo to znamená? Nejde len o spojenie jednotlivých členov rodiny a predkov. Stromy totiž medzi sebou komunikujú pomocou prepojených koreňových systémov s inými stromami. A tak strom života symbolizuje, že aj všetko živé na svete je prepojené.

4. Mier, pokoj a relax

Už ste počuli o antistresovej terapii, pri ktorej sa odporúča objímať stromy? Človek a príroda odjakživa patria k sebe. Stromy majú schopnosť pozitívne pôsobiť na človeka, znížiť stres a priniesť duševný mier. Niet preto divu, že strom života je aj symbolom pokoja, relaxu a mieru. Ak máte vo svojom okolí osobu, ktorá sa najlepšie cíti práve v spojení s prírodou, aj pre tú bude strom života dokonalým darčekom.

5. Nesmrteľnosť a znovuzrodenie

Stromy sa na jar a v lete zelenejú, na jeseň sa krásne sfarbia, neskôr listy zožltnú a opadajú. Na jar sa tento proces opäť začína. Strom je teda symbolom kolobehu života a symbolizuje aj jednotlivé životné fázy človeka. Poukazuje tiež na to, že človek takisto môže opäť „povstať“ a takpovediac nahodiť listy. Môže sa opäť pokúsiť o nový začiatok podobne ako strom, ktorý na jar znova ožíva. A čo nesmrteľnosť? Veď aj starý strom vďaka svojim semenám žije naďalej...

Čo poviete na tieto významy krásneho symbolu stromu života? Sami si zvoľte, aký bude mať pre vás strom života prívesok význam a ktorý z vyššie uvedených významov je vám najbližší. Ak si, rovnako ako my, myslíte, že strom života má skutočne niečo do seba, vyberte si z našej ponuky krásnych šperkov práve zlatý prívesok strom života. Samozrejme, môžete si naň nechať vygravírovať iniciály členov rodiny, či iný, pre vás dôležitý odkaz.

Vyberte si z našej ponuky personalizovaných šperkov

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Vytvorené systémom www.webareal.sk

YTcyNGR