Máte otázku? Kontaktujte nás 0907 782 950

   Zaseknutý prsteň? Takto ho bezpečne zložíte z prsta.

Zaseknutý prsteň? Takto ho bezpečne zložíte z prsta.

Zasekol sa vám na prste zlatý prsteň? Nerobte paniku! Aj keď je to určite nepríjemné, prsteň sa vám určite podarí dať dole bez toho, aby ste ho museli poškodiť. Prečo sa prsteň zasekne a aké sú spôsoby na jeho bezpečné zloženie z prsta?

Prečo sa prstene zasekávajú na prstoch

Možno tiež patríte k dámam, ktoré svoj zásnubný prsteň alebo obrúčku nikdy neskladajú a nosia ich už celé roky. Teraz ste sa rozhodli, že ich zložíte, no nejde to. Prečo je to tak? Najčastejšie ide o prirodzené zväčšenie, resp. zhrubnutie prsta z dôvodu pribúdajúceho veku. Avšak môže ísť aj o iné dôvody. Prsty zhrubnú napríklad v tehotenstve. Preto by na to tehotné ženy mali vopred myslieť a prsteň si zložiť alebo preložiť na iný prst, aby im neskôr nespôsobovalo problémy jeho zloženie.

| Prečítajte si: Ako sa o šperky starať v lete?

Prst môžete mať opuchnutý aj po zranení, po bodnutí hmyzom, či v dôsledku horúčav. Časté sú tiež opuchnuté prsty z dôvodu zavodnenia tela, prípadne vysokých horúčav. Stať sa teda môže prakticky čokoľvek. Ako ale v takej situácii zložiť zaseknutý prsteň?

Spôsoby, ako zložiť zaseknutý prsteň

Samozrejme, ak máte prsteň zaseknutý kvôli úrazu, nehýbte ním. Najprv počkajte, kým sa prst vylieči. Ak je však zaseknutý z dôvodu opuchu, prípadne len preto, že ste si skúšali prsteň nesprávnej veľkosti, zložíte ho niektorým z týchto spôsobov.

  1. Krém. Na prste si musíte vytvoriť klzkú vrstvu, po ktorej sa prsteň jednoducho skĺzne dole. Použite buď kozmetickú vazelínu, klasický kuchynský olej, detský telový olej, obyčajný krém na ruky alebo kuchynský saponát. Používajte však len neagresívne produkty, aby ste si neporanili ruku alebo nepoškodili prsteň. Prst poriadne namastite a prsteň pomaly sťahujte.
  2. Točenie prsteňa. Musíte tiež vedieť, ako správne prsteň skladať. Jednoduchým prudkým ťahaním to nepôjde. Môžete si ublížiť. Prsteň pevne uchopte do dvoch prstov druhej ruky a točte ním, prípadne akoby kmitajte zo strany na stranu. Síce to asi dobrú chvíľu potrvá, ale takýmto spôsobom prsteň pomaly zložíte.
  3. Zmiernenie opuchu. Ak máte prst opuchnutý, slabší opuch sa zmierni tým, že zdvihnete ruku nad úroveň ramena. Vo výške ju držte aspoň päť minút a potom skúste prsteň stiahnuť.
  4. Schladenie pri horúčave. Opuch môže byť spôsobený aj horúčavou. V takom prípade vložte ruku do ľadovej vody a po chvíli prsteň skúste stiahnuť.
  5. Trik s niťou. Ideálna je dentálna niť, pretože je klzká. Koniec nite strčte popod prsteň smerom k zápästiu a upevnite. Potom začnite niť obtáčať okolo prsta. Začnite od prsteňa smerom ku koncu prsta, teda od zápästia hore. Niť obtočte pevne, avšak nie príliš, aby ste si nespôsobili zranenie. Keď máte niť celkom obtočenú, uchopte jej koniec pri zápästí a postupne odtáčajte z prsta smerom k jeho koncu. Pomaly by sa mal spolu s niťou posúvať aj prsteň. Proces môžete zopakovať viackrát.

Zaseknutý prsteň? Takto ho bezpečne zložíte z prsta.

Samozrejme sa môže stať, že sa vám nepodarí odstrániť prsteň ani takýmito spôsobmi. Ak nejde o drahé alebo personalizované šperky a je to menej cenný prsteň, asi bude vhodné jeho prepílenie. Za týmto účelom môžete navštíviť zlatníka, ktorý má špeciálnu pílku. Ak je však prst poranený, mení farbu alebo v ňom strácate cit, choďte k lekárovi.

Ideálne je však preventívne si prstene občas skladať, aby ste sa týmto problémom vyhli. Akmáte pocit, že vám prsteň začína byť tesný, nechajte si ho zväčšiť alebo ho preložte na iný prst. Riešením je tiež nosiť ho na retiazke ako prívesok.

Vyberte si z našej ponuky personalizovaných šperkov

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Vytvorené systémom www.webareal.sk

ZjBkY