Máte otázku? Kontaktujte nás 0907 782 950

   Ako sa starať o šperky v lete?

Ako sa starať o šperky v lete?

Chcete, aby vaše milované šperky zvládli letnú sezónu bez ujmy? Šperky a dovolenka – idú vôbec k sebe? Silné slnko, chlórovaná a morská voda, ale aj rôzne nehody, môžu narobiť škodu. Preto si dávajte na svoje šperky v lete naozaj pozor. Poradíme vám, ako sa v lete správne starať o šperky, aby si udržali svoju krásu.

Tipy na letnú starostlivosť o vaše šperky

V prvom rade platí, že ak si šperk nevezmete do vody, či pri opaľovaní, chránite ho najlepšie. Napríklad na dovolenke je dobré šperky dôkladne a bezpečne uschovať a vziať si ich napríklad až na večeru. Vieme však, že občas sa svojich šperkov nechcete vzdať a chcete ich mať pri sebe celý deň. Čo im teda v lete pomôže?

1. Po opaľovaní šperk dôkladne utrite

Keď sa opaľujete, šperk neohrozuje len váš pot, ale aj rôzne prípravky na opaľovanie. Samozrejme, veľkým rizikom je aj silné slnko, ktoré môže niektoré drahé kamene poškodiť. Zvážte preto, či si šperk pri opaľovaní naozaj necháte. Ak áno, po opaľovaní ho dôkladne očistite od potu a opaľovacích prostriedkov. Použite kvalitnú handričku na šperky. V každom prípade však šperk zložte aspoň vtedy, keď na pokožku aplikujete opaľovací krém.

2. Pozor pri kúpaní!

Môžem sa kúpať so zlatom? A môže striebro do vody? Jedna vec je tá, že šperk môžete pri kúpaní stratiť. Dávajte si naň teda veľmi dobrý pozor. Do chlórovanej alebo termálnej vody však šperky vôbec neodporúčame brať, keďže hrozí riziko ich poškodenia.

| Prečítajte si: 20 zaujímavostí o zlate, o ktorých ste možno nepočuli

Iné je to ale s morskou vodou. Tá môžete drahé kovy dokonca vyčistiť. Takže odpoveď na otázku či môže zlato do vody a ako je to s inými drahými kovmi, je jednoduchá. Do morskej vody si ich vziať môžete. Do bazénov a termálnych prameňov však radšej nie.

3. Drahé vzácne šperky nechajte doma!

Tie najdrahšie šperky by ste naozaj mali radšej nechať doma. Aj pri tej najlepšej starostlivosti sa môže stať, že šperk stratíte a nikdy viac ho nenájdete. Vezmite si so sebou teda len tie šperky, pri ktorých vám nebude až tak hrozne ľúto, ak o ne nešťastnou náhodou prídete. Veríme, že milujete všetky svoje šperky. No ak už nejaké musíte vziať na dovolenku, voľte tie lacnejšie a menej srdcu blízke.

4. Dbajte na správne uskladnenie

Ak ste si šperky predsa len vzali so sebou, dávajte si pozor na ich vhodné uskladnenie. Vieme, že si na dovolenku nevezmete celú šperkovnicu, a preto môže byť s uskladnením problém.

Dbať by ste mali najmä na to, aby každý šperk mal svoje vlastné vrecúško. A to z dôvodu, aby sa šperky navzájom nedotýkali, neotierali sa o seba a nemohli sa tak navzájom poškodiť. Vďaka takémuto uskladneniu šperky bezpečne prežijú aj cestovanie.

5. Zirkónom slnko nesvedčí

Milujete trblietavé zirkóny? Aby ste o ich lesk neprišli, nevystavujte ich priamemu slnečnému žiareniu. Jeho vplyvom totiž postupne blednú a strácajú iskru a lesk.

Ako sme už spomenuli, ideálne je tie najvzácnejšie kúsky nechať doma a na dovolenku si vziať len menej cenné kúsky. Pár dní na dovolenke predsa bez svojich klenotov vydržíte. A vďaka tomu sa z ich pretrvávajúcej krásy budete môcť tešiť po celý rok!

Vyberte si z našej ponuky personalizovaných šperkov

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Vytvorené systémom www.webareal.sk

ZTBiM