Máte otázku? Kontaktujte nás 0907 782 950

   Prepichovanie uší bábätkám. Kedy je vhodné a aké by mali byť prvé náušnice?

náušnice pre bábätká

Narodila sa vám malá princezná? Mnohé mamičky riešia prepichovanie uší bábätkám už v pôrodnici. Váhate, či je to správne? Neviete, kedy prepichnúť uši bábätku a aké náušnice by ste mali vybrať?

Vhodný čas na prepichovanie ušiek

Na to, či je vhodné prepichovanie uší v pôrodnici alebo tak treba urobiť až neskôr, panujú rôzne názory. Niektoré mamičky to chcú mať čím skôr za sebou a preto nechajú dieťaťu prepichnúť uši takmer ihneď po narodení.

Podľa niektorých názorov to však nie je celkom správne. Pediatri sú skôr toho názoru, že s týmto úkonom sa nie je kde ponáhľať a dieťa by malo prepichovanie uší absolvovať až vo veku aspoň troch alebo štyroch mesiacov. A teda potom, čo absolvuje očkovanie hexavakcínou. Dôvodom má byť silnejšia imunita dieťaťa, vďaka čomu by prípadná infekcia z prepichnutia uší mala prebehnúť bez problémov. Okrem toho už po hexavakcíne nehrozí riziko tetanu.

| Pozrite si našu ponuku personalizovaných náušníc

Sú tiež rodičia, ktorí sa vôbec netrápia tým, kedy dať prepichnúť ušká dieťatku. Jednoducho to nechajú na samotné dieťa. Počkajú do vyššieho veku dieťaťa a rozhodnutie nechajú na ňom.

Kto by mal ušká prepichnúť?

Ak sa rozhodnete, že ušká necháte prepichnúť v pôrodnici, bude to robiť kvalifikovaná sestra. Nemusíte sa teda obávať žiadnych problémov a bábätko by to malo zvládnuť bez ťažkostí. Vo vyššom veku dieťaťa budete musieť osloviť niekoho iného. Máte v podstate dve možnosti – prepichovanie uší u lekára alebo v kozmetickom (piercingovom) štúdiu.

Opäť platí, že u detského lekára by malo byť prostredie absolútne sterilné a nie je dôvod na žiadne obavy. Ak si zvolíte štúdio, najprv sa uistite, že pracuje v dokonale čistom prostredí a so sterilnými nástrojmi.

Jedno je však isté. Uši dieťaťu nikdy neprepichujte svojpomocne! Nenechávajte to ani na nikoho iného (kto nie je profesionál v tejto oblasti). Aby tento zákrok prebehol rýchlo, bez bolestí a bez prípadných infekcií, je dôležité vedieť ako na to a použiť čisté a profesionálne nástroje. Určite nechcete zveriť zdravie svojho dieťaťa do rúk niekomu, kto na takéto úkony nemá kvalifikáciu!

Prepichovanie alebo nastreľovanie. Čo je lepšie?

Okrem prepichovania existuje aj možnosť nastreľovania náušníc. Aj keď pediatri uši väčšinou prepichujú, niektorí už majú k dispozícii aj nastreľovacie pištole. Nastreľovanie je vhodné skôr u starších detí. Výhodou je, že je rýchlejšie a ušká sa po nastrelení náušníc spravidla skôr zahoja.

Všetko o prvých náušniciach pre bábätká

A čo náušnice pre bábätká? Ako by mali vyzerať? Pri ich výbere sa zamerajte najmä na:

1. Materiál náušníc

Veľmi dôležitý je najmä materiál. Vhodná je antialergická chirurgická oceľ, prípadne zlato. Zlaté náušnice zo 14 alebo 18 karátového zlata sú zrejme najlepšou voľbou, pretože alergia na takéto zlato je naozaj iba výnimočná. Odporúčame tiež voliť žlté zlato. V bielom zlate sa môžu nachádzať prímesi, ktoré by mohli spôsobiť alergiu. Takže pokiaľ ide o materiál, náušnice pre bábätká voľte ideálne v žltom zlate.

| | Prečítajte si: Rozdiel medzi žltým a bielym zlatom. Poznáte ho?

2. Veľkosť náušníc

Dieťaťu nedávajte náušnice pre dospelých. Budú pre nich veľmi ťažké, môžu sa zamotať do perinky alebo oblečenia a napokon, dieťaťu takéto veľké náušnice nebudú ani svedčiť! U novorodencov sú ideálne náušnice o veľkosti cca 3-4 milimetre. Staršie dieťa môže mať náušnicu veľkú cca 8 mm.

3. Zapínanie náušníc

K najpoužívanejším a najbezpečnejším náušniciam pre deti patria náušnice so zapínaním na skrutku alebo tzv. šróbovacie náušnice. Tie si dieťa nedá tak ľahko dole a preto sa minimalizuje riziko straty. Obľúbené sú aj náušnice so zapínaním typu brizúra, ktoré sa zapínajú v prednej časti.

Takže už viete, kedy prepichnúť ušká dieťaťu a aký materiál náušníc vybrať. Ostáva vám už len vybrať si dokonalý vzor náušníc pre vaše dieťa!

Vyberte si z našej ponuky personalizovaných šperkov

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Vytvorené systémom www.webareal.sk

ZmE5N