Máte otázku? Kontaktujte nás 0907 782 950

   Má zlato zdravotné účinky? Budete prekvapený!

Má zlato zdravotné účinky? Budete prekvapený!

Už od nepamäti je zlato cenným a vyhľadávaným drahým kovom, ktorý sa používa na razenie mincí, výrobu šperkov a umeleckých diel. V minulosti ľudia verili, že zlato má nielen estetickú a finančnú hodnotu, ale aj rôzne zdravotné výhody. A nie je to inak ani dnes! Zlato je používané aj v medicíne. Dokonca vraj dokáže pozitívne vplývať na ľudskú psychiku. Ako je to v skutočnosti? Majú zlato a zdravie nejakú súvislosť?

Zlato a zdravie. Ako na nás zlato pôsobí?

Predpokladá sa, že zlato má zdravotné výhody – napríklad protizápalové vlastnosti, anti-aging vlastnosti, pozitívne pôsobí na krvný obeh a reguláciu telesnej teploty a dokonca na duševnú pohodu. Historicky sa zlato používa v alternatívnej a ajurvédskej medicíne. Zlato je čistý, netoxický a prírodný minerál. Ľudský organizmus ho dokonale znáša. Aké sú teda zdravotné výhody zlata? Medzi hlavné zdravotné benefity zlata patria tieto:

  1. Pôsobí protizápalovo. Zlato má prirodzené protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú zmierňovať príznaky artritídy, reumatizmu a iných zápalových stavov.
  2. Bojuje proti starnutiu. Zlato vraj stimuluje produkciu kolagénu, čím zlepšuje elasticitu pleti a tým spomalí starnutie.
  3. Zlepšuje cirkuláciu krvi. Verili by ste, že zlato môže znížiť riziko určitých srdcových ochorení a dokonca zlepšiť krvný obeh?
  4. Reguluje telesnú teplotu. To môže pozitívne pôsobiť na ľudí, ktorí majú často studené ruky a nohy, prípadne im je stále chladno.
  5. Zlepšuje duševnú pohodu. Pretože ak nosíte zlato a zlaté šperky, dvíha vám to sebavedomie, podporuje pozitívne myslenie, pocity vlastnej hodnoty a emocionálnu rovnováhu. V niektorých kultúrach sa zlato dokonca považuje za ochrancu pred negatívnou energiou. V starovekých kultúrach zas bolo považované za božský kov, ktorý symbolizoval prepojenie s božstvom a vyššími sférami vedomia.

Aj preto vzniká množstvo kúpeľov, v ktorých si môžete dopriať rôzne ozdravné kúry s použitím čiastočiek zlata. Rovnako však vraj zlato pôsobí aj vtedy, ak s obľubou nosíte zlaté šperky. Verí sa, že nosenie zlatých šperkov pozitívne vplýva na stav vašej pokožky. Môže zmierniť pigmentové škvrny a redukovať vrásky. Odporúčame, aby ste to vyskúšali!

Zlato v strave. Má pozitívne účinky?

Možno viete, že zlato je inertné, teda v ľudskom tele nijako nereaguje, napríklad na žalúdočné kyseliny. Preto je ľahko stráviteľné. Prejde tráviacim traktom a nevstrebáva sa. Teoreticky je možné zjesť toľko zlata, koľko chcete. No samozrejme, ako pri všetkom, aj tu platí – s mierou!

| Prečítajte si: Ochutnali ste už jedlé zlato?

Čo teda dokáže zlato, ak ho konzumujete? Soli zlata sú dobre známe svojimi protizápalovými účinkami. Preto je skvelé napríklad pri liečbe reuamtoidnej artritídy. Izotop zlata 198 sa dokonca používa pri liečbe niektorých foriem rakoviny. Jeho použitie je bežné aj v zubnom lekárstve a v chirurgii. Na tvrdení, že zlato má zdravotné výhody, je teda určite obrovský kus pravdy!

Uvažujete o tom, že vyskúšate zdravotné benefity zlata na sebe? V tom prípade vám odporúčame vybrať si zlatý šperk, ktorý budete naozaj milovať a s radosťou ho nosiť na svojom tele každý deň. Čo tak napríklad personalizované šperky zo zlata? Vyberte si svoj osobný šperk, ktorý vás bude charakterizovať a prinesie vám zdravotné výhody. A samozrejme, v neposlednom rade vás skrášli a pozdvihne vaše sebavedomie.

Vyberte si z našej ponuky personalizovaných šperkov

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Vytvorené systémom www.webareal.sk

NWViYzQx