Máte otázku? Kontaktujte nás 0907 782 950

   



Šperky počas športu. Áno, či nie?

Šperky počas športu. Áno či nie?

Zvyknete počas športových aktivít nosiť šperky? Nuž, nie je to práve najlepší nápad. Či už športujete rekreačne alebo sa športu venujete profesionálne, počas športovania by ste šperky radšej mali bezpečne uskladniť. Povieme vám, prečo je to tak.

Prečo šperky počas športu radšej odložiť?

Veríme, že sa so svojim obľúbeným šperkom možno cítite sebavedomejšie. Alebo chcete vyzerať dobre aj počas športu. Prípadne je šperk pre vás symbolom alebo talizmanom, ktorý vám pomáha k lepším športovým výkonom. No je lepšie ak svoj šperk, či už sú to náušnice, náramok alebo retiazka, počas športovej aktivity necháte doma. Prečo?

1. Šperk by ste mohli poškodiť

Jeden z hlavných dôvodov, prečo šperk počas športovania odložiť, je možnosť jeho poškodenia. Môže sa vám totiž zachytiť o športové náčinie, opotrebovať sa, prípadne sa jednoducho pretrhnúť pri ráznejšom pohybe. A tak je to najmä v prípade retiazok alebo retiazkových náramkov. Kombinácia šperkov a potu, ale aj šperkov a chlórovanej vody, tiež nie je ideálna a takisto môže viesť k poškodeniu.

2. Šperk môžete stratiť

Veríme, že po športovej aktivite sa vám iste nechce prehľadávať areál športoviska a hľadať svoj milovaný prsteň, či náramok. No pri športe ich môžete naozaj veľmi ľahko stratiť. Pot môže spôsobiť, že vám skĺzne prsteň alebo sa vám pri prudkom pohybe odopne náhrdelník. Predchádzajte ich strate a radšej ich starostlivo uschovajte.

| Prečítajte si: 20 zaujímavostí o zlate, o ktorých ste možno nepočuli 

3. Môžete sa zraniť

Aj tie zdanlivo neškodné šperky vás vystavujú riziku zranenia. Ak nie je šperk vyslovene prispôsobený na šport, ako sú napríklad fitness náramky, na športovisko nie je vhodný. Aj keď to možno bude znieť prehnane, myslite aj na riziko uškrtenia (v prípade hrubších pevných náhrdelníkov) alebo na riziko zranenia prstov (v prípade prsteňov), či dokonca utrhnutia ušného lalôčika (v prípade, že sa náušnica zachytí o športové náčinie). Hrozí tiež riziko zamotania šperku do vlasov, či obmedzenie prúdenia krvi do končatín. Nič príjemné, však?

4. Môžete zraniť niekoho iného

Určite nechtiac a nevedomky, no stať sa to môže. Akákoľvek ostrejšia časť šperku je rizikom aj pre ostatných vo vašej blízkosti. Pri neopatrnom pohybe môže ľahko zraniť náušnica, náhrdelník, či prsteň.

Šperky počas športu. Áno, či nie?

5. Šperk vás obmedzuje

Ak si pri športovaní neustále budete dávať pozor na to, aby ste nestratili prsteň, či neroztrhali retiazku, šperk vás bude v športovej aktivite významne obmedzovať. Nesústredíte sa plne na svoje výkony, čo vás takisto môže ohroziť.

Kedy a aký šperk si môžete nechať?

Ak sa napríklad venujete behu, jednoduché (nie visiace a masívne) náušnice by snáď nemali prekážať. To iste platí aj pre kardio aktivity, kde snáď neuškodí ani obrúčka. Aj keď je tu riziko zranenia minimálne, predsa len hrozí, že svoj šperk môžete stratiť alebo poškodiť. Pamätajte, že obmedzenia by mali platiť aj na kúpalisku, či pri mori. Iste nechcete hľadať svoje šperky na dne bazéna!

Šperky bezpečne uskladnite

Čo teda so šperkmi počas športu? Jednoducho ich nechajte doma! Šperky si neskladajte priamo na športovisku a cenné šperky určite nenechávajte bez dozoru, napríklad v šatniach, či skrinkách. A určite ich nenechávajte na pláži pod osuškou! Ak ste na cestách alebo pri mori, ideálne je vziať si so sebou malú šperkovnicu, kde šperk bezpečne uskladníte a odložíte v hotelovej izbe alebo v hotelovom trezore.

Veríme, že sú pre váš šperky také dôležité, že ich chcete mať neustále pri sebe. No mali by pre vás byť také dôležité, aby ste ich ochránili pred poškodením alebo stratou! Preto bez nich chvíľku pri športe vydržte a užite si ich radšej na príjemnej večeri, či v spoločnosti.

Veríme, že krásu svojich šperkov chcete zachovať navždy. Tieto rady vám v tom určite pomôžu!

Vyberte si z našej ponuky personalizovaných šperkov

 

Vytvorené systémom www.webareal.sk

OTYyYTViM