Máte otázku? Kontaktujte nás 0907 782 950

   Najkrajší darček na prvé sväté prijímanie. Čo darovať?

Najkrajší darček na prvé sväté prijímanie. Čo darovať?

Prvé sväté prijímanie je dôležitým okamihom v živote každého mladého kresťana. Tento akt sa už tradične spája aj s oslavou v kruhu rodiny a najbližších a samozrejme, aj s darčekom pre dieťa. Chystá sa vo vašej rodine prvé sväté prijímanie a uvažujete o vhodnom darčeku? Prinášame vám zopár dobrých tipov.

Čo darovať na prvé sväté prijímanie

Prvé sväté prijímanie zvyčajne absolvujú deti vo veku do desať rokov. Ide o obrad, kedy veriaci prvýkrát prijímajú eucharistiu, čiže symbol tela Krista. Rodina zvyčajne pre dieťa, ktoré absolvuje prvé sväté prijímanie, chystá aj oslavu.

Aj táto rodinná oslava je akýmsi symbolickým aktom – symbolizuje začlenenie dieťaťa do kresťanského spoločenstva. Na túto oslavu, ale aj samotný akt prvého svätého prijímania, sú väčšinou pozvaní krstní rodičia, starí rodičia, prípadne ďalší blízki príbuzní. Tí donesú darček, ktorý by mal byť symbolický a zároveň pripomienkový.

Prečítajte si: 10 príležitostí, kedy je vhodné darovať personalizovaný šperk

Aké darčeky sa najčastejšie darujú k prvému svätému prijímaniu?

  • Náboženské darčeky. Spravidla ide o rôznu náboženskú literatúru ako detská Biblia, či ilustrované náboženské knihy. Darujú sa tiež ružence, či iné náboženské predmety.
  • Klasická beletria. Pre deti, ktoré rady čítajú, je obľúbeným darčekom aj beletria.
  • Spomienkové predmety. Ako sošky anjelov a svätcov, prípadne ozdobné sviečky.
  • Šperky. Od rodičov a krstných rodičov sa akosi očakáva, že dieťaťu darujú hodnotnejší darček, ktorý si dieťa uchová a bude preňho pripomienkou na tento deň.

Šperky ako ideálny darček

Ideálnym darčekom na prvé sväté prijímanie sú práve šperky. Nemá totiž len finančnú, ale aj symbolickú hodnotu. Dieťaťu budú pripomínať významný deň, ale aj ľudí, ktorí ho obdarovali. Aké symbolické šperky by ste mali vybrať na prvé sväté prijímanie? Možností je viacero, no najobľúbenejšie sú tieto:

Najkrajší darček na prvé sväté prijímanie. Čo darovať?

Originálny darček – personalizovaný šperk

Existujú tiež šperky, ktoré budú naozaj originálnou a jedinečnou pripomienkou na prvé sväté prijímanie. Sú to personalizované šperky. Prečo sú také jedinečné? Na personalizovaný šperk totiž môžete nechať vygravírovať aj osobný odkaz. Čo tak dátum prvého svätého prijímania, prípadne meno dieťaťa? Voľba je len na vás. Z akých personalizovaných šperkov môžete vyberať? Pre chlapcov odporúčame napríklad personalizovaný prívesok vojenská zámka, kruh alebo mini disk s vlastným odkazom.

A pre dievčatá? Tu máte obrovské možnosti výberu. Okrem vyššie spomínaných môžete zvoliť aj prívesok štvorlístok, srdce alebo palička. Potešia tiež personalizované náušnice, prípadne náramky na červenej šnúrke alebo kompletne v zlate. S takýmto nádherným osobným darčekom dieťa na prvé sväté prijímanie určite nikdy nezabudne.

Vyberte si z našej ponuky personalizovaných šperkov

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Vytvorené systémom www.webareal.sk

YzVjOWQxN