Máte otázku? Kontaktujte nás 0907 782 950

   Ako zmerať veľkosť prsteňa?

Ako zmerať veľkosť prsteňa?

Plánujete si kúpiť prsteň online a neviete určiť správnu veľkosť? Alebo chcete prsteň niekomu darovať a bojíte sa, že veľkosť nebude vhodná? Prinášame vám zopár jednoduchých tipov na to, ako zmerať veľkosť prsteňa. Vďaka nim určite vyberiete správne!

5 spôsobov na určenie veľkosti prsteňa

Či už potrebujete veľkosť prsteňa určiť pre seba alebo pre niekoho iného, tieto tipy vám určite pomôžu. Vyberte si niektorý z nich v závislosti od toho, či veľkosť prsteňa chcete určiť tajne (prsteň má byť prekvapením pre niekoho) alebo určujete veľkosť svojho vlastného prsteňa. Takže ako na to?

1. Použite merací prúžok

Na meranie veľkosti prsteňa existujú špeciálne meracie prúžky, ktoré vám niektoré klenotníctva zašlú zdarma alebo si ich môžete stiahnuť z internetu. Merací prúžok je niečo ako miniatúrny opasok. Navlečiete ho na prst, zatiahnete a šípka na meracom prúžku vám ukáže číslo, ktoré je vašou veľkosťou prsteňa.

| Pozrite si ponuku našich prsteňov

2. Použite papierový pásik

Tenký pásik papiera vložte do vnútra prsteňa (ktorý už máte doma, nosíte ho a je vám dobrý) a uložte ho po vnútornom obvode prsteňa. Označte čiarkou na pásiku miesto, kde sa konce pásika spájajú, resp. sa koniec pásika začína prekrývať s jeho druhou stranou. Potom už stačí len odmerať dĺžku. Ak ste dostali dĺžku v milimetroch napríklad 55, veľkosť prsteňa je 55.

3. Odmerajte si vnútorný priemer prsteňa

Túto, ale aj predchádzajúcu metódu, môžete pokojne využiť aj v prípade, že chcete odmerať veľkosť prsteňa tajne. Nenápadne si požičajte prsteň vašej polovičky, odmerajte vnútorný priemer a výsledné číslo vynásobte veličinou pí. Ak teda nameriate vnútorný priemer napríklad 18 mm, vynásobte ju číslom 3,14159 a získate výsledok – 56,54. Veľkosť prsteňa je teda 56,5 a v tomto prípade by vám mal sedieť aj prsteň veľkosti 56, aj prsteň veľkosti 57.

| Prečítajte si: Zaseknutý prsteň? Takto ho bezpečne zložíte z prsta

4. Odmerajte obvod svojho prsta

Použiť môžete krajčírsky meter alebo pásik papiera, ktorý ste použili aj pri meraní vnútorného obvodu prsteňa (bod 2). Výsledná hodnota je vlastne aj veľkosť prsteňa, ktorý potrebujete. Ak teda nameriate obvod prsta, na ktorom chcete prsteň nosiť, napríklad 57 mm, voľte veľkosť prsteňa 57.

5. Použite kruhové šablóny

Tie sú taktiež dostupné v niektorých zlatníctvach, prípadne sa dajú stiahnuť online a môžete si ich vytlačiť. Ide o krúžky v rôznych veľkostiach, pričom v každom krúžku je uvedená veľkosť prsteňa, ktorej daný krúžok zodpovedá. Túto šablónu si vytlačte, vezmite prsteň, ktorý vám sedí a so šablónou ho porovnajte.

elite - zlaté prstene

Na čo ešte myslieť pri určovaní veľkosti prsteňa?

Nezabúdajte na to, že prsty nie sú vždy rovnako hrubé. Ak máte napríklad studené alebo veľmi teplé ruky, rozmer môže byť skreslený. Veľkosť prsteňa teda vždy určujte vtedy, keď máte ruky normálnej teploty. Taktiež platí, že po prebudení môžete mať ruky mierne opuchnuté alebo naliate vodou. Meranie si teda nechajte na neskôr. Veľkosť prsteňa určite nezisťujte vtedy, keď máte prsty poranené alebo bolestivé. Pozornosť venujte aj kĺbom na svojich prstoch. Ak máte kĺby širšie, môže sa stať, že prsteň cez ne prechádza ťažšie. V takom prípade by ste možno mali zvoliť väčšiu veľkosť prsteňa.

Nesadol vám prsteň napriek meraniu? Aj to sa môže stať. Nemusíte sa však obávať. U nás si viete prsteň vymeniť za vyhovujúcu veľkosť. V našich všeobecných obchodných podmienkach sa pozrite, ako na to.

Vyberte si z našej ponuky personalizovaných šperkov

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Vytvorené systémom www.webareal.sk

ZmIyNzgy