Máte otázku? Kontaktujte nás 0907 782 950

   5 najčastejších mýtov o zlate. Veríte im aj vy?

5 najčastejších mýtov o zlate. Veríte im aj vy?

Vzácne a drahé kovy sú už oddávna opradené rôznymi mýtmi. Samozrejme, týka sa to aj zlata a zlatých šperkov. Mnohé z týchto mýtov sa preniesli aj do súčasnosti a ľudia im veria dodnes. Prinášame vám tie najčastejšie mýty, ktoré sa hovoria o zlate, no nie sú tak celkom pravdivé.

Čo si ľudia myslia o zlate...

Zlato je prakticky nezničiteľné, má dlhodobú hodnotu a dobre vyzerá. To sú fakty, ktorým pokojne môžete veriť. O zlate sa však traduje tiež množstvo mýtov, ktorým možno veríte aj vy. Napríklad že na zlato môžete byť alergický, aj keď v skutočnosti sa jedná o alergiu na prímesi, ktoré zlatý šperk obsahuje. Aké ďalšie mýty o zlate sa opakujú tak často, že im mnohí ľudia uverili?

1. Aby ste mohli investovať do zlata, musíte byť veľmi bohatý

Pravdou je, že nemusíte byť extra bohatý, aby ste mohli investovať do tohto vzácneho kovu. Nemusíte totiž kupovať zlaté tehličky. Zainvestovať môžete aj do zlata, ktoré je využiteľné, teda do zlatých šperkov! To znamená, že aj keď máte nižší rozpočet, predsa len môžete zainvestovať do zlatých šperkov ako sú zlaté prstene, náramky, či náušnice. Môžete si byť istý, že nestratia svoju hodnotu. Zároveň ich môžete aj užívať. A ak kúpite personalizované šperky, bude to investícia, ktorá vo vašej rodine pretrvá desaťročia.

2. Ak do zlata zahryznete, zistíte, či je pravé

Takto to možno poznáte aj z rozprávok. Rýdzosť zlata sa overuje tak, že doň zahryznete a keďže čisté zlato je mäkšie ako zubná sklovina, ostanú v ňom odtlačky vášho chrupu. Je to síce pravda, no šperky sú málokedy vyrobené z čistého rýdzeho zlata. Práve kvôli tvrdosti a odolnosti sú vyrábané zo zmesí. A napriek tomu, že ide o rýdze zlato (s prímesami iných kovov), je tvrdšie. Zuby v ňom teda odtlačok nezanechajú.

| Prečítajte si: 10 dôvodov, prečo kúpiť zlatý šperk

3. Zlato nemá praktické využitie

Myslíte si, že zlato slúži len na výrobu šperkov a teda je iným spôsobom prakticky nepoužiteľné? Veľký omyl. Zlato je totiž vynikajúci elektrický vodič, odráža ultrafialové a rádioaktívne žiarenie, nešpiní sa a nekoroduje. Preto má svoje využitie v medicíne, kozmických technológiách, či pri výrobe elektroniky.

4. Zlato môže mať rôzne farby

Áno, stretávame sa aj s bielym, či ružovým zlatom. Čisté rýdze 24 karátové zlato je však jedine žlté! Biele alebo ružové zlato sa vyrába pridávaním iných kovov do zlata. Prímesi železa, hliníka alebo medi dodávajú zlatu inú farbu a tiež tvrdosť.

5. Zlato je zastarané

V dnešnom svete, kedy sa do popredia dostávajú digitálne meny sa môže zdať, že investícia do zlata a celkovo nákup zlata je zastaraný. Omyl. Zlato ostane cenné navždy a takisto nikdy nevyjde z módy. Je to skvelá investícia práve preto, že sa jedná o jednu z najstarších foriem meny a je po stáročia stabilné. Ak teda uvažujete, kam uložiť voľné financie, zlato a zlaté šperky sú určite dobrou voľbou.

Nech už sa o zlate hovorí čokoľvek, jedno je isté. Zlato, zlaté šperky a špeciálne personalizované šperky určite majú svoju hodnotu, ktorú nestrácajú ani po rokoch. Investovať do zlatých šperkov – či už pre seba alebo ako dar pre blízkych, sa teda určite oplatí.

Vyberte si z našej ponuky personalizovaných šperkov

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Vytvorené systémom www.webareal.sk

YTkyM2Y