Máte otázku? Kontaktujte nás 0907 782 950

   3 tipy a inšpirácie na darček k MDŽ

3 tipy a inšpirácie na darček k MDŽ

Je pravda, že v súčasnosti sa už Medzinárodný deň žien neoslavuje tak veľkolepo, ako tomu bolo v minulosti. No aspoň malá pozornosť určite poteší každú dámu. Ako ste na tom vy? Slávite sviatok MDŽ alebo aspoň kupujete svojej drahej pozornosť?

Čo je vlastne Medzinárodný deň žien?

Mnohí púovažujú Medzinárodný deň žien za akýsi „výmysel“ minulého režimu. Nie je to však pravda. Tento sviatok vznikol omnoho dávnejšie. Svoj pôvod má už v roku 1908, kedy státisíce newyorských krajčírok vyšlo do ulíc, aby bojovali za skrátenie pracovného času žien a lepšie pracovné podmienky.

V súvislosti s tým sa v roku 1910 na Medzinárodnej ženevskej konferencii zaviedla tradícia Medzinárodného dňa žien. Až po II. svetovej vojne sa však začal tento sviatok masívnejšie oslavovať práve 8. marca. Nakoniec, v roku 1977, OSN oficiálne vyhlásila 8. marec za Medzinárodný deň žien. Tradícia teda pretrváva až do súčasnosti. A kým spôsoby osláv sa menia, zvyk obdarovať dámy malou pozornosťou ostáva.

| Prečítajte si: Krása šperkov so zirkónom

Tipy na darček k MDŽ

Možno si spomínate, že za čias minulých boli pre MDŽ typické karafiáty. Dostávali ich prakticky všetky dámy! Často sa organizovali rôzne okázalé oslavy a tento sviatok sa slávil takpovediac hromadne. Dnes dámy zrejme dajú prednosť dobrej večeri v spoločnosti partnera, prípadne darčeku v podobe šperku. Možno poteší niektorý z týchto:

1. Personalizované šperky

Sú výnimočné tým, že spolu so šperkom odovzdáte obdarovanej dáme aj odkaz. Môže ísť o vyznanie lásky, pripomenutie dôležitého dátumu, či čokoľvek iné. A nemusí ísť o finančne náročné šperky. Tie si môžete nechať na iný sviatok. K MDŽ darujte napríklad zlatý mini disk, na ktorý necháte vygravírovať iniciály dámy.

2. Drobné náušnice – nestarnúca klasika

Vynikajúcou voľbou sú aj zapichovacie zlaté náušnice v tvare srdca alebo kruhu. Je to tradičný šperk, ktorý využije každá dáma. Či už je skôr elegantný typ alebo dáva prednosť športovej móde. Navyše, opäť ide o cenovo dostupný kúsok.

3. Zlaté náramky na červenej šnúrke

Toto je šperk, ktorý si žena môže vziať každý deň. Či už do práce alebo na voľné chvíle a stretnutia s priateľmi. Náramok na červenej šnúrke môžete zvoliť buď s príveskom srdce alebo kruh. A aj v tomto prípade môže ísť o personalizované šperky, keďže na tento prívesok tiež môžete nechať vygravírovať iniciály, či odtlačky prstov.

3 tipy a inšpirácie na darček k MDŽ

Pre túto príležitosť – teda sviatok MDŽ, sme pre vás zvolili cenovo dostupnejšie kúsky. Namiesto bonboniéry alebo veľkej kytice kvetov, ktorá je síce krásna, no časom zvädne, môžete zvoliť darček, ktorý žene ostáva navždy. A tým je personalizovaný šperk z našej dielne.

Samozrejme, ak dávate prednosť okázalejším šperkom, z našej ponuky si môžete vybrať aj iné personalizované šperky, napríklad náhrdelníky s iniciálami, či zlatý medailón s vlastným rukopisom. Prípadne môžete zvoliť klasické zlaté šperky bez odkazu. Výber je len na vás. No veríme, že nech už vyberiete akýkoľvek šperk, obdarovaná dáma bude skutočne šťastná.

Vyberte si z našej ponuky personalizovaných šperkov

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Vytvorené systémom www.webareal.sk

ODA0O