Máte otázku? Kontaktujte nás 0907 782 950

   Návod ako si ľahko doma spraviť odtlačok prsta

Návod ako si ľahko doma spraviť odtlačok prsta.

Túžite po dokonalom šperku z našej dielne, na ktorom by bol odtlačok vášho prsta alebo prsta niekoho blízkeho? Odtlačok prsta zvládnete veľmi jednoducho spraviť aj doma. A nemusíte použiť žiadne špeciálne pomôcky!

Čo potrebujete na zhotovenie odtlačku prsta

Aby ste si doma mohli zhotoviť svoj vlastný odtlačok prsta, ktorý nám potom zašlete, nepotrebujete nič výnimočné. Postačí vám mäkká ceruzka, priehľadná lepiaca páska a klasický biely papier. Buďte precízny! Je dôležité, aby vyhotovený odtlačok bol jasný, viditeľný a nerozmazaný. Len tak môžeme vyrobiť jedinečný šperk, na ktorom sa bude odtlačok krásne vynímať.

Postup na zhotovenie odtlačku prsta

Poďme teda na samotný postup. Nebojte sa, zvládnete to raz dva!

Návod ako si ľahko doma spraviť odtlačok prsta.

  1. Mäkkou ceruzkou načmárajte na papier veľkú škvrnu. Ceruzkou nešetrite. Je dôležité, aby na papieri ostalo čo možno najviac grafitu.
  2. Dôkladne si vyumývajte a osušte ruky. Ak robíte odtlačok dieťatku alebo niekomu inému, dozrite na to, aby jeho ruky boli dokonale čisté.
  3. Prst, ktorého odtlačok chcete vziať, položte vankúšikom na tmavú škvrnu od ceruzky a pošúchajte, aby ste na prst dostali čo najviac grafitu. Nebojte sa, grafit je absolútne bezpečný a bez problémov ho potom zo svojho prsta alebo z prsta dieťatka zmyjete.
  4. Uistite sa, že grafit je na celom vankúšiku prsta.
  5. Prst s grafitom priložte na lepiacu stranu lepiacej pásky. Jemne priložte a hneď odtiahnite. Prstom neotáčajte ani nijako nehýbte do strán. Línie odtlačku by sa mohli zmeniť na machuľu! Stačí jednoducho jemne pritlačiť a lepšiaca páska sa už o to postará. Sama zachytí dostatok grafitu, aby vznikol odtlačok.
  6. Lepiacu pásku s odtlačkom napokon nalepte na čistý papier. Nezabudnite pripísať meno, aby bolo jasné, komu tento odtlačok patrí.

Návod ako si ľahko doma spraviť odtlačok prsta.

Máte hotovo! Je to jednoduché, však? Ak sa vám odtlačok nezdá, prípadne sa vám rozmazal, postup môžete opakovať, kým s odtlačkom nebudete spokojný. Vyskúšať môžete tiež tento dobrý trik. Prst priložte na lepiacu pásku hneď niekoľko krát. Prvý odtlačok môže byť tmavší, keďže na prste je na začiatku viac grafitu. Ďalšie odtlačky môžu byť svetlejšie a lepšie viditeľné.

Odtlačok nám pošlite

A čo ďalej? Takto vyhotovený odtlačok, nalepený na bielom papieri a opatrený menom, odfoťte. Fotku nám zašlite na našu mailovú adresu info@eliteklenoty.sk. Uistite sa, že fotka je kvalitná. Odporúčame fotiť na dobrom svetle a uistiť sa, že je fotografia dobre zaostrená. Je to dôležité, aby náš grafik mohol pripraviť odtlačok na laserové gravírovanie do vášho nového dokonalého šperku.

Čo poviete, zvládnete to? Ak sa vám zdá tento postup zdĺhavý, pokojne si môžete zakúpiť v hračkárstve alebo papiernictve sadu na odtlačky prstov. Isto to však zvládnete aj s našim návodom a vo výsledku sa budete tešiť z nádherného osobného šperku!

Vyberte si z našej ponuky personalizovaných šperkov

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Vytvorené systémom www.webareal.sk

OGIyN