Máte otázku? Kontaktujte nás 0907 782 950

   Ako vybrať darček ku krstu?

Ako vybrať darček ku krstu?

Ak sa vám dostalo tej cti, stať sa krstným rodičom malého človiečika, určite uvažujete o vhodnom darčeku ku krstu. Na výber máte skutočne nekonečné možnosti. A aj keď sa krstní rodičia v poslednej dobe rozhodujú pre finančné dary, myslíme si, že je vhodné zvoliť spomienkový dar. Taký, ktorý bude dieťatko sprevádzať po zvyšok jeho života. A vďaka ktorému si na svojich krstných rodičov spomenie aj o mnoho rokov. Povedzme si teda niečo o krste a o tom, ako vybrať originálny darček na krstiny.

Čo je sviatosť krstu

Keďže ide o obrad, ktorý tvorí základ kresťanského života, kresťanom sviatosť krstu zvlášť predstavovať netreba. Ak však máte menej skúseností, no predsa vás čaká úloha krstného rodiča, možno vás budú podrobnosti o krste zaujímať.

Sviatosť krstu je obrad, ktorý dieťaťu v podstate otvára cestu do sveta viery. Dáva mu tiež možnosť, aby sa v budúcnosti zúčastňovalo dôležitých cirkevných obradov a sviatostí. To znamená, že pre veriaceho človeka, resp. veriacich rodičov, je sviatosť krstu ich bábätka naozaj výnimočnou udalosťou.

A čo znamená stať sa krstným rodičom? Krstný rodič by mal byť pre dieťa ďalším rodičom. Má ho viesť k viere, byť jeho pomocníkom a zároveň priateľom. Naozaj dôležitá úloha v živote dieťatka, však? Preto iste uznáte, že ako krstný rodič by ste mali priniesť hodnotnejší dar ku krstu.

Kto by mal priniesť dar ku krstu?

Okrem krstných rodičov prinesú zvyčajne dar ku krstu aj blízki a rodina. Aké darčeky sú vhodné?

Ako vybrať darček ku krstu?

1. Darček ku krstu od starých rodičov

Samozrejmosťou je darček na krstiny od starých rodičov. A aj keď, ako sme už spomínali, sa mnohí ľudia prikláňajú skôr k finančným darom, vhodné je zvoliť aj spomienkový dar v podobe šperku. A to z mnohých dôvodov. Dieťa si tento šperk uchová po zvyšok života. Šperk sa stane vzácnou rodinnou pamiatkou, ktorú môže napokon odovzdať svojmu vlastnému dieťaťu. A vďaka šperku, ktoré dieťa dostalo ku krstu od svojich starých rodičov, si na nich iste spomenie aj o mnoho rokov, keď už ich nebude mať pri sebe.

Typ daru, samozrejme, závisí od finančných možností. Ak sa starí rodičia rozhodnú pre finančný dar, ako spomienkový predmet môžu zvoliť napríklad jemný zlatý prívesok, možno aj s gravírovaním.

2. Darček ku krstu od priateľov a rodiny

Priatelia, prípadne širšia rodina (ak sa zúčastnia krstu), zvyčajne volia praktickejšie dary. Osvedčenou klasikou sú detské hračky, oblečenie, prípadne plienky alebo obľúbené plienkové torty.

3. Darček ku krstu od krstných rodičov

Najhodnotnejší dar prinesú dieťatku jeho krstní rodičia. Zvyčajne volia šperky, ktoré budú dieťatku sviatosť krstu pripomínať aj o mnoho rokov. Môže ísť napríklad o zlaté prívesky s vygravírovaným menom dieťaťa, dátumom narodenia alebo dátumom krstu. Veľmi obľúbené sú tiež zlaté retiazky s príveskom krížika, prípadne srdiečka.

| Pozrite si našu ponuku personalizovaných náhrdelníkov

Aký šperk ku krstu zvoliť?

Samozrejme, vhodný šperk vyberajte aj podľa pohlavia dieťatka. Prinášame vám zopár tipov:

  • Darček na krstiny pre dievča. Ak ste krstným rodičom dievčatka, určite nič nepokazíte, ak zvolíte zlaté náušnice. Veľkú popularitu si získali šperky, na ktoré je možné vygravírovať vlastný text. Pre dievčatko bude ideálnym darčekom napríklad zlaté srdiečko s briliantom a iniciálkami, prípadne zlatý náramok s menom dievčatka. Naozaj krásny spomienkový dar!
  • Darček na krstiny pre chlapca. Aj pre chlapcov môžete vybrať krásny šperk, ktorý bude dokonalým spomienkovým predmetom. Tradičný zlatý krížik na retiazke môžete vymeniť za niečo originálnejšie. Pre chlapcov sú vhodné napríklad zlaté prívesky v podobe vojenskej známky alebo paličky. Na takýto prívesok nechajte vygravírovať meno dieťaťa, jeho iniciálky, dátum krstu alebo vlastný odkaz. A dokonalý originálny darček je na svete!

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek šperk ako darček ku krstu, rokmi sa pre dieťa určite stane hodnotnou spomienkou.

Pozrite si našu ponuku personalizovaných šperkov

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Vytvorené systémom www.webareal.sk

MjM1M